برگزاری مراسم عزاداری شهادت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران وفادارش به همت معاونت فرهنگی مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س)

شناسه خبر : 95524

1399/06/20

تعداد بازدید : 350

مراسم عزاداری شهادت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران وفادارش به همت معاونت فرهنگی مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) با حضور مدیر و کادر مرکز تربیت مدرس و خانواده های ایشان و معاون آموزش مدیریت استان قم، پنجشنبه شب در این مرکز برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلین آقای بصیر سلحشور در سخنانی ضمن اشاره به ابعاد قیام اباعبدالله الحسین(ع)، بودن در رکاب آن حضرت را امری عقلانی دانست و گفت: شاید برخی بگویند عقل، مخالف خطر کردن و جان را فدا کردن است، در حالیکه اتفاقا عقل می گوید جانت را فدای ابی عبدالله(ع) کن و در ازای آن بهشت را بدست بیاور و تا ابد در بهشت در کنار امام حسین(ع) زندگی کن.

وی تصریح کرد: یاران امام حسین(ع) در شب عاشورا به امام گفتند که زندگی بدون شما معنایی ندارد؛ از جمله زهیر که شاید حتی یک نیمروز فرصت نکرد تا طبق قواعد شیعه رفتار کند. ولی ایشان خطاب به امام حسین(ع) گفت که اگر دنیا ابدی بود و فانی نبود و سراسر لذت بود، باز با این حال جانمان را فدای تو میکردیم. پس کسی که عاقل باشد، به دین عمل می کند و جانش را فدای امامش می کند تا زندگی ابدی را دریابد.

ادامه مراسم همراه با قرائت زیارت پرفیض عاشورا و ذکر مصیبت بود و در انتها حضار میهمان سفره بابرکت نذری اباعبدالله(ع) بودند.