برگزاری «دوره مقدماتی مهارت آموزی فن رثاء»

شناسه خبر : 91687

1399/02/31

تعداد بازدید : 35

اداره کل امور دانش آموختگان مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با همکاری معاونت فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی، «دوره مقدماتی مهارت آموزی فن رثاء» را برگزار می کند.

یکی از مهارت هایی که دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران جهت ایفای نقش در هیأت های خانگی و جلسات زنانه نیاز دارند، مهارت فن رثاء است؛ بسیاری از هیأت های زنانه توسط خانم جلسه ای ها اداره می شود که بسیاری از آنها تحصیلات کافی و متناسب ندارند و گاهی باعث به وجود آمدن معضلاتی می شوند؛ از طرف دیگر فن رثاء یک تخصص است و ورود به این عرصه حتی برای طلاب، آموزش های لازم را نیاز دارد. و سوم اینکه لازم است با برگزاری دوره های تکمیلی، دانش آموختگان دارای استعداد، به فن رثاء مجهز شوند تا بتوانند در جلسات و هیأت¬های زنانه حضور فعال داشته باشند. از این¬رو اداره کل امور دانش آموختگان مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران «دوره مقدماتی مهارت آموزی فن رثاء» را با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می نماید.

اهداف طرح ؛
1.    تجهیز اساتید، دانش آموختگان و طلاب حوزه¬های علمیه خواهران به فن رثاء به روش علمی و با استفاده از ظرفیت مراکز اصیل حوزوی؛
2.    زمینه¬سازی جهت حضور فعال و تأثیرگذار دانش آموختگان حوزه¬های علمیه خواهران در هیأت¬های زنانه؛
3.    شناسایی افراد مستعد برای مربی¬گری و استادی دوره¬های فن رثاء، جهت برگزاری دوره¬های تکمیلی و تربیت مربی و تربیت استاد فن رثاء در استان¬ها همراه با اعطای گواهینامه معتبر؛

مخاطبان؛
-    اساتید، دانش  آموختگان سطح 2، 3 و 4 و طلاب مشغول به تحصیل در سال آخر سطح 2 مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور.زمان شروع دوره و نحوه ورود به کلاس؛
دوره از تاریخ 27/2/1399 با مراجعه به سامانه سیما شروع خواهد شد. جهت ورود به کلاس بعد از ورود به سامانه سیما و انتخاب دوره¬ها، بخش «دوره مقدماتی مهارت آموزی فن رثاء» را انتخاب کرده در دوره ثبت نام کنید. در مراجعات بعدی می توانید از بخش «در حال یادگیری» به آسانی وارد کلاس شوید.

آخرین مهلت آزمون و نحوه برگزاری آزمون¬ها؛
برای این دوره در همان کلاس درس دو نوع آزمون در نظر گرفته شده است؛
1.    یک آزمون در پایان هر درس آمده است و لازمه شرکت در آزمون هر درسی قبولی در آزمون درس های قبلی است؛
2.    آزمون دیگری هم از همه دروس در پایان دوره آمده است و شرکت کنندگان بعد از قبولی در آزمون همه درس ها می توانند در این آزمون پایانی شرکت کنند.
نمره قبولی در آزمون پایان هر درس کسب امتیاز 75 از 100 و نمره قبولی در آزمون پایان دوره کسب امتیاز 70 از 100 می باشد؛ و هر شرکت کننده حداکثر سه بار می تواند در هر آزمونی شرکت کند.
شرکت کنندگان بعد از آمادگی برای آزمون از تاریخ 27/2/1399 هر زمان که خواستند می توانند در آزمون شرکت کنند و آخرین مهلت شرکت در آزمون 15/5/1399 خواهد بود.

مراحل شرکت در دوره؛
-    ثبت نام و شرکت در «دوره مقدماتی مهارت آموزی فن رثاء»؛
-    شرکت در آزمون های برخط پایان درس و آزمون برخط پایان دوره؛
-    شرکت «قبول شدگان در آزمون برخط» در آزمون عملی که توسط اساتید خواهر برگزار خواهد شد؛
توجه: زمان آزمون عملی متعاقبا به قبول شدگان در دوره مجازی اطلاع رسانی خواهد شد.
-    اعطاء گواهینامه قبولی در «دوره مقدماتی مهارت آموزی فن رثاء»؛ برای هر یک از «دوره مجازی» و «آزمون عملی» گواهینامه قبولی جداگانه ای صادر خواهد شد.

راه های ارتباطی
1.    اساتید و طلاب محترم در صورت بروز مشکل و نیاز به توضیح بیشتر می توانند به معاونان محترم فرهنگی مدارس علمیه مراجعه نمایند.
2.    دانش آموختگان محترم در صورت بروز مشکل و نیاز به توضیح بیشتر در مورد این دوره می توانند به کانون های دانش آموختگان مدارس علمیه مراجعه کنند.