بازدید مدیر حوزه های علمیه خواهران استان قم از مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س)

شناسه خبر : 91156

1399/02/15

تعداد بازدید : 87

حجت الاسلام والمسلمین تهرانی، روز یکشنبه 14اردیبهشت، از مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) بازدید کرد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی، در این بازدید، ابتدا در جلسه ای که با حضور مدیر و معاونان این مرکز برگزار شد، خانم طالبی، مدیر مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س)، ضمن معرفی کلی این مرکز، درباره وضعیت پذیرش طلاب برای سال تحصیلی 1399-1400کلیاتی بیان کرد.

وی همچنین از ایجاد ظرفیت پذیرش، برای بیش از 50 طلبه در مقطع سطح سه و سطح چهار در این مرکز خبر داد و یادآور شد: امیدواریم بزودی و  پس از بهبود شرایط و رفع شدن بیماری کرونا، بتوانیم در خدمت طلاب گرامی باشیم.

در ادامه، خانم حسینی، معاون آموزش، گزارشی از روند پیشرفت آموزش مجازی در شرایط پیش آمده توضیحاتی داد و یادآور شد: با توجه به ارائه دروس به صورت مجازی به طلاب، این معاونت تلاش می کند تا بر نحوه ارائه دروس توسط اساتید و حضور طلاب در کلاس های مجازی، کنترل و نظارت داشته باشد و این روند به صورت هماهنگ برگزار شود.

 خانم صابری، معاون پژوهش نیز ضمن پاسخگویی به سوالات مدیر محترم حوزه های علمیه خواهران استان قم در خصوص روند تدوین پایان نامه های طلاب، از نحوه برگزاری جلسات دفاعیه پایان نامه ها و کمیسیون های طرح ها در این مرکز توضیحاتی ارائه داد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین تهرانی از ساختمان خوابگاه و کلاس های این مرکز آموزشی بازدید به عمل آورد.

خاطرنشان می شود مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) زیرنظر مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، از سال 1387 فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را با هدف تربیت اساتید متبحر متناسب با نیاز استان های فاقد مدرسه سطح 3 آغاز کرد.

در این مرکز، تاکنون 421 طلبه خواهر از بیشتر استان های کشور پذیرش شده اند که این آمار به تفکیک گرایش های تحصیلی بدین شرح  است: