برگزاری آیین بزرگداشت چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی وپاسداشت 22بهمن، روز پیروزی انقلاب اسلامی

شناسه خبر : 88920

1398/11/24

تعداد بازدید : 92

به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و همزمان با چهلمین روز عروج آسمانی شهید حاج قاسم سلیمانی، مراسم بزرگداشتی به همت معاونت فرهنگی، روز دوشنبه در مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی، آغاز مراسم با قرائت قرآن بود و در ادامه کلیپی از سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی پخش شد.

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلیمن ایمانی مقدم به عنوان سخنران حضور داشت که، در سخنانی، به سیر تحول و تتور و تکامل انقلاب اسلامی، ضعف ها و قوت های نظام اسلامی و جایگاه کنونی ایران اسلامی در جهان اشاره کرد.

 وی در این باره گفت: جان بولتن، مشاور سابق امنیت ترامپ می گفت که این نهضت، هرگز چهلمین سال را نخواهد دید، ولی زمان نشان داد که ما داخل چهل و دومین سال پیروزی انقلاب شدیم و او است که از کاخ سفید اخراج شد. دنیا با پیروزی انقلاب اسلامی در یک شوک عجیبی فرو رفت. آن زمان بلوک شرق به سرپرستی شوروی و بلوک غرب به رهبری ایالت متحده آمریکا، در دنیا حکمرانی می کردند.

استاد حوزه در ادامه تصریح کرد: زمانی که امام خمینی(ره) به ایران بازگشتند، به جای فرودگاه، در مزار شهیدان در بهشت زهرا(س) سخنرانی خود را آغاز کردند و فرمودند که ما هرچه داریم، از برکت خون شهدا داریم.

وی افزود: به اعتقاد امام خمینی(ره)، این انقلاب، انقلاب مستضعفان بود و همه مستضعفان جهان می توانند از آن الگوبردار کنند؛ مانند هوگوچاولز که از ایران تقاضای مشاوره فکری و فرهنگی می کرد و یا حتی پوتین رئیس جمهور روسیه، در دیدار با مقام معظم رهبری، خواستار ارسال مدل اسلام شیعی که در ایران است، برای سرزمین های چچن بود که در مقابل اسلام عربستانی که در آنجاست، بتواند جایگزین شود.

حجت الاسلام والمسلمین ایمانی مقدم، یکی از اقدامات مهم امام خمینی(ره) در ایجاد وحدت بین شیعه و سنی، را اعلام هفته وحدت در ماه ربیع الاول در مابین روزهای تولد حضرت رسول اکرم(ص) دانست و یادآور شد: روز میلاد مبارک پیامبر گرامی اسلامی(ص) در بین علمای شیعه و اهل سنت تفاوت داشت. لذا اعلام هفته وحدت مانند آبی بود بر آتش اختلاف میان شیعه وسنی.

وی خاطرنشان کرد: دشمن در آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، طی 15 ماه، 13کوتا علیه نظام اسلامی طراحی کرد که همه آنها نقش بر آب شدند. دشمن امروز در منطقه خاورمیانه، فتنه به پا می کند تا ایران اسلامی را ناامن کند، در حالیکه ایران امنیت بالایی نسبت به همسایگان خود دارد.

این استاد حوزه تصریح کرد: به موازات تجربه اندوزی در این 41سال، دشمن هم تجربه بدست آورده و برای هر کاری که ما می کنیم، نقشه و توطئه ای جدید می چیند و این باعث می شود مسئولیت ما روز به روز سنگین تر شود. الان در زمان و عصری هستیم که دنیا به جمهوری اسلامی چشم دوخته است که چه می کند و چه تصمیمی می گیرد و این رسالت ما را با مهمتر و سخت تر می کند.

در این مراسم، خانم تهمینه اسماعیل وند، با حضور در نمایشگاهی که در سالن اجتماعات توسط طلاب با موضوع تاریخ انقلاب اسلامی ایران، برپا شده بود، به روایتگری تاریخ انقلاب پرداخت.