آیین افتتاحیه آغاز سال تحصیلی طلاب سطح4 در مرکز تربیت مدرس برگزارشد

شناسه خبر : 88536

1398/11/16

تعداد بازدید : 71

همزمان با ایام الله دهه فجر، مراسم افتتاحیه سال تحصیلی برای ورودی های طلاب سطح 4 در مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی، در این مراسم که روز چهارشنبه در سالن اجتماعات مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س)برگزار شد، مدیر مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) در سخنانی، ضمن اشاره به وظایف طلاب در جامعه کنونی، راهکارهایی برای بهره وری بیشتر از فرصت های پیش رو بیان داشت.

خانم طالبی با اشاره به ایام الله دهه فجر، مسئولیت حوزویان را آشنا کردن مردم با آرمان های انقلاب و امام دانست و یادآور شد: یکی از دلایل رویگردانی برخی از مردم از انقلاب، به عملکرد ما متدینین بازمی گردد. عملکرد برخی از متدینین باعث شده تا برخی از دین، روی گردان شوند.

وی افزود: در اویل انقلاب، افراد از گرفتن مسئولیت امتناع می کردند، چرا که خود را ملزم به  پاسخگویی در برابر خدا میدیدند. ولی الان به گونه ای شده که به رقابت سخت برای گرفتن پست و مسئولیت می پردازند و چه بسا از اینکه به آن مسئولیت دست نیافتند، ناراحت می شوند.

خام طالبی تاکید کرد: ما باید سعی کنیم تا مبانی انقلاب را احیا کنیم و شما طلاب سطح 4 می توانید احیاگر باشید. شما که درد دین و انقلاب دارید. این دهه فجر انفجار نور بود، ولی آیا هم اکنون نوری از آن باقی مانده است؟ متاسفانه ارزش ها کم کم به حاشیه رفته است.

وی در بخش دیگر از سخنانش، راجع به مرکز تربیت مدرس و نوع تحصیل در مقطع سطح 4 عنوان کرد و گفت: در این مقطع، نوع درس خواندن با سطوح قبلی تفاوت دارد. هم به تلاش بیشتر نیاز دارد و هم درک بهتر لازمه آن است نه صرفا حفظ کردن مطالب.

مدیر مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) بر قانونمندی تاکید کرد و اظهار داشت: قانونمداری در هر وضعیتی، امری برای سهولت کار است. اگر در جایی احساس صعوبت کردید، موارد را به ما انتقال دهید، تا جایی که امکان صلاح باشد، قوانین را برای سهولت شما اصلاح می کنیم.

در ادامه خانم عزیزی، معاون فرهنگی مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) ضمن عرض خیرمقدم به طلاب جدیدالورود، برخی از برنامه های فرهنگی مرکز و قوانین خوابگاه را برای طلاب بازگو کرد و به سوالات آنان پاسخ داد.