اعلام دروس پیشنیاز و همنیاز طلاب سطح 4 پذیرفته شده رشته های غیرمرتبط

شناسه خبر : 88108

1398/11/06

تعداد بازدید : 51

براساس اعلام معاونت آموزش مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س)، جدول دروس پیشنیاز و همنیاز طلاب سطح 4 پذیرفته شده رشته های غیرمرتبط اعلام شد.

براساس ضوابط مندرج در دفترچه پذیرش سطح 4، دارا بودن مدرك علمي سطح سه رشته‌ مرتبط، یکی از شرایط پذیرش بوده و پذیرش طلاب در رشته‌های غیرمرتبط، مشروط به گذراندن دروس پيشنياز است.

بر این اساس، فهرست دروس پیشنیاز رشته‌های حکمت متعالیه و کلام اسلامی سطح 4، جهت اطلاع و ابلاغ به مدارس‌علمیه مجری این مقطع، به پیوست ارسال و نکات ذیل متذکر می‌گردد:

1.      شرط اخذ دروس تخصصی رشته، گذراندن دروس پیشنیاز است.

لازم به توضیح است که:

بر اساس نظر کارشناسان گروه علمی، فارغ‌التحصیلان رشته فلسفه سطح 3 در صورت ورود به سطح 4 کلام اسلامی و همچنین فارغ‌التحصیلان رشته کلام سطح 3 و گرایش‌های مرتبط در صورت ورود به سطح 4 حکمت متعالیه، لازم است تعداد 6 واحد درسی را همزمان با دروس سطح 4 خود بگذرانند. این طلاب در سامانه آموزش منتسب به دوره «سطح چهار- حکمت متعالیه/ کلام اسلامی- با همنیاز» خواهند شد.

طلاب سایر رشته‌های غیرمرتبط، منتسب به دوره «سطح چهار- حکمت متعالیه/ کلام اسلامی- با پیشنیاز» می‌شوند. مقتضی‌است؛ فهرست دروس پیشنیاز متناسب با رشته تحصیلی براساس جدول پیوست- هر ساله به طلاب مشمول ابلاغ شود.

2.      گذراندن دروس مذکور بر اساس سرفصل‌های ابلاغی، به صورت مهمان در مدارس علمیه سطح 3، مرکزآموزش‌های غیرحضوری یا معرفی به استاد؛ مجاز است.

3.      کسب حداقل نمره 12 در دروس پیش‌نیاز الزامی است. 

تبصره1: طلاب ورودی 98 پذیرفته شده از سایر رشته‌های سطح 3 به حکمت متعالیه و کلام اسلامی سطح 4 با توجه به شروع تحصیلات می‌توانند دروس پیشنیاز رشته را به صورت همنیاز بگذرانند. در این صورت سقفی جهت انتخاب واحد دروس پیشنیاز آنها در هر نیمسال وجود ندارد و البته مصالح تحصیلی باید مدنظر قرار گیرد.

تبصره 2: در صورتی که هر یک از دروس پیشنیاز، جزء منابع آزمون ورودی سطح 4 باشد و طلبه حداقل نمره 12 از 20 را از آن منبع اخذ کرده باشد؛ از گذراندن آن درس معاف خواهد شد.

      جدول_دروس_پیش.pdf