مراسم گرامیداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزارشد

شناسه خبر : 87472

1398/10/19

تعداد بازدید : 46

همزمان با فرارسیدن ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س)، مراسم گرامیداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر همرزمان شهیدشان، با حضور طلاب و کادر مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) به همت معاون فرهنگی این مرکز در نمازخانه برگزارشد.

در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین حسین شهامت، در سخنانی، رسیدن به مقام والای معنوی را منوط به انجام عمل صالح دانست و یادآور شد: در امور معرفتی و سیر وسلوک معنوی، باید مقدماتی حاصل شود تا به آن مقامات بالا دست یافت. زمینه رسیدن به آن مقامات، برای همه فراهم است. هرکس عمل صالح انجام دهد، به حیات طیبه می رسد و زندگی الهی پیدا می کند.

وی رسیدن به حیات طیبه را مشروط به طی مراحل و هجرت هایی دانست و گفت: هجرت چند مرحله دارد، اولین آن، هجرت از شرک های خفی و جلی و اعتقادات نادرست است. دیگری هجرت از رذائل اخلاقی به فضائل اخلاقی است. سومین گام، هجرت جسمانی است مانند اینکه برای تبلیغ دین خدا به شهر و دیاری دیگر هجرت کنند. دیگری، هجرت رفتاری است، به معنای هجرت به سوی عبادات و ترک عادات بد و ایجاد عادات خوب در رفتار و عمل.

مدرس حوزه علمیه قم افزود: شهید سردار سلیمانی و همه مجاهدان در راه دین خدا، این هجرت ها را داشتند تا به این مقام بالا رسیدند که حتی عارف والامقامی چون آیت الله جوادی آملی(حفظه الله) نیز به عظمت روح ایشان اشاره کردند. همه در عظمت سردار شهید سلیمانی مستغرقند، ما باید در محضر شهید سلیمانی زانو بزنیم و درس انسان بودن و خودسازی و مهاجر بودن را یاد بگیریم. ایشان بالاترین و سخت ترین جهادها را در مقابل مستکبرین داشتند. حتی تواضع ایشان، رهبر انقلاب را به تحسین واداشت. ایشان عارفی به تمام معنا بودند و در این چله انقلاب که روحیات انقلابی و اسلامی برخی، گرد فراموشی گرفته بود، سردار سلیمانی با شهادتش مردم را به ارزش های انقلاب و اسلام بازگرداند.

وی بیان داشت: آنچه که از این شهید والامقام جلوه کرد، عزت و عظمت بود. همانند آیه قرآن؛ در برابر مردم خود، رحماء بینهم و در مقابل مستکبران عالم، اشدء علی الکفار بود. در راه خداوند، از ملامت ملامتگران و تشر قدرتمندان، ابایی نداشت. ایشان به ملت، صلابت و شجاعت داد و این، نتیجه روح ایمانی و هجرت الی الله ایشان بود.

حجت الاسلام والمسلمین شهامت، خطاب به طلاب گفت: باید نسخه های زندگی ما، براساس اسلام ناب  محمدی، اسلام علوی و فاطمی باشد نه براساس آموزه های فمینیست ها. باید هجرت الی الله کنیم و براساس قرآن زندگی کنیم نه اینکه نظر خود را به قرآن وعترت تحمیل کنیم. وقتی قلب و روح و انسان خدایی شد، کلام و نگاه و قلم و همه وجود انسان خدایی می شود و بالعکس، روح شیطانی، همه کارهای انسانی را شیطانی می کند. اینها انسان هایی بودند که دل به خدا بستند و عشق الهی یافتند و عاشق هم در راه معشوق هیچگاه خسته نمی شود.

وی افزود: شهادت سردار سلیمانی زاینده بود، همه با فکر و راه او بیعت کردند. سردار همچون آب حیات بود برای مقاومت. او در سراسر عالم الگو می شود و باید قدر این اسوه و الگو را بدانیم. این ها همه برخاسته از مکتب فاطمی است.

در این مراسم خانم افضلی، ذاکر اهل بیت علیهم‌السلام با ذکر سوگواری شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا(س) و همچنین شهید سردار سلیمانی یاد و خاطره ایشان را گرامی داشت.

در ادامه خانم عزیزی، معاون فرهنگی مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) اشاراتی به زندگی و خصوصیات سردار بزرگ اسلام شهید سلیمانی داشت و از حضور ملیونی ملت ایران در تشیع این شهید والامقام قدردانی کرد.