حضور طلاب در اولین مراسم گرامیداشت سردار شهید قاسم سلیمانی در حرم مطهرحضرت معصومه(س)

شناسه خبر : 87232

1398/10/15

تعداد بازدید : 42

طلاب مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) در مراسم گرامیداشت شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام، سردار قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر شهدای این جنایت آمریکایی که شامگاه جمعه در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، حضور یافتند.

 

 

 

در این مراسم که شبستان امام خمینی(ره) و صحن های حرم مطهر مملو از جمعیت بود، آیت الله العظمی شبیری زنجانی، آیت الله سعیدی، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، علما و فضلای حوزه علمیه قم و جمع کثیری از مردم شهید پرور استان حضور داشتند.

در این مراسم، ابتدا نماز مغرب و عشاء به جماعت برگزار شد و در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین حامد کاشانی در سخنانی عنوان کرد: اوضاع امروز ما متفاوت از روزهای مظلومیت صدر اسلام بوده و خون شهدا برکت بیشتری پیدا کرده است، امروز اگر یک سرباز ما را می کشند از ترس فرار می کنند و از کشتن یک شهید از ما ابراز خوشحالی می کنند و این نشان دهنده ترس آن ها از سربازان اسلام است.

همچنین در بخشی از این مراسم بزرگداشت، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: سردار قاسم سلیمانی 40 سال در اتفاقات خارج و داخل کشور مبارزه کرد و اگر رشادت های این شهید بزرگوار و شهدای مدافع حرم نبود، معلوم نبود که امروز این امنیت را داشته باشیم.

وی ابراز کرد: شهید سلیمانی در دوران دفاع مقدس بیشترین خدمت را برای امنیت کشور کرد، امروز نیز بیشترین خدمت را به مظلومین جهان که به سمت جمهوری اسلامی دست نیاز دراز کرده بودند را انجام داد.

در ادامه، سوگواری بر سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به همراه ذکر مصیبت آن حضرت توسط مداح اهل بیت (ع) حاج میثم مطیعی و سینه زنی انجام شد.