ایران در سوگ سردار عشق

شناسه خبر : 87098

1398/10/14

تعداد بازدید : 32

عشق را با شهادتت معنا کرده‌ای، ای بزرگمرد تاریخ، عالمی را با شور و عشقبازی‌هایت حیران کرده‌ای، ای اسطوره قرن، تیغ هیبت می‌زدی بر اهریمن و فرعونیان در جهان، میدانی هجرانت چه سوزها بر دل‌ها نشاند، ایران و نصف جهان در سوگ تو گریست چون تو ماندگار تاریخی ای سردار عشق.

آن هنگام که گرفتار در پنجه روزمرگی‌ها سر بر بالین نهاده بودیم، چشمان گیرای تو ای ابرمرد پیکارهای سخت، باده عشق را در معراج شهادت یافته بود.

به ناگه شنیدیم عزم سفر کرده‌ای، خبر کوتاه بود و جانکاه، طولی نکشید جان‌ها همه بغض شد و چشم‌ها همه اشک، گویی این کربلا و دست‌های بریده بود که بار دگر در فراز و فرود تاریخ روایت شد.

چه روزها و شب‌ها گذراندیم در حالی که  تو ای اسطوره قرن، دل به دریای خون زده بودی.

چه بی خبری‌ها و چه غفلت‌هایی که در آن غرق شدیم،آنگاه که تو ای شیرمرد غیور، یکه تاز میدان‌های تاریکِ استبداد بودی و آن هنگام که تو ای ذوالفقار علی، تار و پود اهریمنان را در هم می‌شکستی.

ای امتداد جبهه‌های  پرالتهاب دیروز و ای خار گلوی ننگ صفتان امروز، به کدامین سو پر گشودی و بر کدامین شانه سر نهادی آن هنگام که شربت شهادت نوشیدی؟

آری، تو که تا آستان حق سفر کردی اینگونه سبکبال و رها در قاب کدامین آغوش آرام گرفتی؟ هیچ می‌دانی قصه دستانت را که شنیدم گویی «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» در گوش‌هایم طنین‌انداز شد.

تو که سایه سار چشمانت پناه مظلومان و هراس دشمنان بود، خبرت هست که هجرانت چه سوزها بر دل‌ها نشاند؟خبرت هست چشم‌ها خیره به روشنای نامت، کوچه به کوچه حیران و گوش‌ها سرشار از مرثیه عشق است، می‌شنوی دوباره چه سوزی بر بند دل‌ها افتاده:

 ای اهل حرم میر و علمدار نیامد

سقای وطن سید و سالار نیامد

علمدار نیامد علمدار نیامد

آری، ایران بار دیگر حسینه شد، بار دیگر عزاخانه شد، بار دیگر یکپارچه می‌سراید و می‌گرید و در این محشر حزن‌اندود،  نصف جهان و همه ایران به سوگ سردار عشق نشسته است.

شهیدان آبروی روزگارند، شهیدان در جهان همتا ندارند.

زمین در پرتو نام شهیدان - چون خورشیدی بود بر نور و تابان

بامداد جمعه 13 دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

(به نقل  از ایرنا)