برگزاری مراسم جشن میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) در شب نیمه شعبان

شناسه خبر : 75885

1398/02/02

تعداد بازدید : 113

به گزارش واحد اطلاع رسانی، همزمان با شب میلاد حضرت بقیه الله الاعظم، حجت ابن الحسن العسگری(عج) مراسم جشنی به همت معاونت فرهنگی مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) با حضور طلاب، کارمندان و مدیر محترم مرکز در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد.

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین لطفی، از اساتید حوزه و دانشگاه، در سخنانی به موعود باوری و بحث منجی در اسلام و مسیحیت اشاره کرد.

 وی گفت: یکی از بحثهایی که در دوران معاصر در کل دنیا مورد توجه قرار گرفته، بحث آخرالزمان و منجی است که وعده ظهور آن داده شده است. بعد از اینکه اشکالاتی به مذهب شیعه مبنی بر پیش بینی بد این مذهب از وضعیت بد و سیاه جهان در آینده صورت گرفت، همین افرادی که این اشکال را به شیعه وارد می کردند، علم آینده شناسی را بوجود آوردند و از روی متون مقدس نبرد آخرالزمان (نبرد بین خیر و شر) را پیش بینی کردند. این نبرد نهایی بین یهود و دشمنان او خواهد بود. لذا گروهی به نام مسحیت صهیونیست بوجود آمدند و ماموریتشان این است تا کاری کنند که این نبرد زودتر اتفاق بیفتد.

استاد حوزه در ادامه تصریح کرد: بر اساس همین پیش گویی هاست که اتفاقات دنیا رقم میخورد و روسای جمهور آمریکا غالبا دارای تفکر مسیحیت صهیونیست هستند. در نتیجه دشمنی آمریکا با ایران، طبیعی و پایان ناپذیر است. آمریکا تلاش می کند تا خاورمیانه را بگیرد، زیرا بیشتر اتفاقات آخرالزمان در همین منطقه حادث می شود.

حجت الاسلام و المسلمین لطفی ضمن اشاره به زمینه سازی برای ظهور امام عصر(عج) و اهمیت آن گفت: مسحیت صهیونیست، تمام تلاش خود را جهت زمینه سازی برای ظهور منجی شان به کار گرفته و حالا ما به عنوان فرد شیعه طلبه برای ظهور امامان چه کرده ایم؟ چه زمینه هایی را فراهم کرده ایم؟چه گامهایی برداشته ایم؟ روایتی از امام هادی(ع) هست که ویژگیهایی برای علمای عصر غیبت برمی شمرند. این روایت شامل حال ما طلاب نیز می شود.

وی از ویژگی های علمای عصر غیبت را دعوت مردم به سمت امام زمان، معرفت افزایی نسبت به امام زمان میان مردم، دفاع از حریم ولایت و دین خدا و نیز رساندن مردم به امام زمانشان عنوان کرد.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان تاکید کرد: ارزش طلبگی به این است که با تمام وجود یار امام زمان باشید و تمام تلاشتان را برای زمینه سازی ظهور انجام بدهید .

پس از سخنرانی مراسم مدیحه سرایی توسط مداح اهل بیت(ع)، خانم محقق انجام شد.

خواندن دلنوشته برای امام زمان(عج)، برگزاری مسابقه، قرعه کشی و اهدای جوایز از دیگر برنامه های این مراسم بود.