همزمان با اعیاد شعبانیه:

آیین افتتاحیه سال تحصیلی طلاب بورسیه سطح چهار برگزارشد

شناسه خبر : 75529

1398/01/25

تعداد بازدید : 172

همزمان با اعیاد شعبانیه، مراسم افتتاحیه سال تحصیلی برای ورودی های بورسیه سطح 4 در مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی، در این مراسم که روز چهارشنبه و در فرخنده سالروز میلاد امام زین العابدین(ع) در سالن اجتماعات مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری( س) و با حضور مدیر، معاونان و پذیرفته شدگان سطح4 برگزار شد، مدیر حوزه های علمیه خواهران استان قم در سخنانی، ضمن اشاره به وظایف طلاب در جامعه کنونی، راهکارهایی برای بهره وری بیشتر از فرصت های پیش رو بیان داشت.

حجت الاسلام والمسلمین ضمیری با اشاره به  اهمیت و جایگاه سطح 4 خطاب به پذیرفته شدگان بورسیه گفت: برای موفقیت بیشتر در سطح4، سعی کنید کارهایی را که ضرورت کمتری دارد، تعدیل کنید و به کارهای علمی همت گمارید. از تدریس های فشرده دوری گزیده و از حجم فعالیت های مدیریتی و اجرایی کم کنید تا بتوانید دوره پرباری را داشته باشید.

وی تصرح کرد: برای این دوره سعی می شود که از وجود اساتید قوی دعوت شود تا از این ظرفیت و فرصت بتوانید استفاده لازم را ببرید.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان قم ضمن تاکید بر تقویت عبارت خوانی و افزایش توان فهم متون عربی برای طلاب سطح 4، آن را از مهارت های مورد نیاز دانست.

وی تصریح کرد: در مقطع سطح4  باید به پژوهش بیشتر توجه شود واز اساتید خواسته می شود تا بخشی از نمره کلاسی را برای پژوهش اختصاص دهند و آموزش به سمتی رود که طلاب در نوشتن مقاله علمی مهارت کافی کسب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ضمیری بر شناخت و بهره گیری طلاب از مجلات علمی-پژوهشی مرتبط با رشته خود تاکید کرد و کیفیت را مقدم بر کمیت دانسته و اظهار داشت: نباید صرفا به دنبال تمام کردن سرفصل های درسی بود، بلکه عمق و کیفیت مباحث باید در اولویت باشد.

وی ضرورت حمایت مرکز مدیریت و مدیریت استان قم و مرکز تربیت مدرس را از دوره بورسیه سطح4 خواستار شد تا این دوره‌ی ویژه، با موفقیت هرچه تمامتر برگزار شود.

 

 در ادامه این مراسم، خانم طالبی، مدیر مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) ضمن خوشامدگویی به طلاب جدید، مباحثی در رابطه با بهره مندی طلاب از اساتید ممتاز و ظرفیت های موجود در شهر مقدس قم در جهت تقویت پایه های تحصیلی عنوان کرد.

در ادامه مراسم، هریک از معاونان فرهنگی، آموزش و پژوهش این مرکز، به بیان وظایف و برنامه های معاونت ها پرداختند.

خاطرنشان می‌شود اولین دوره پذیرش داوطلبان تحصیل در دوره عالی سطح چهار از میان معاونان استانی، اساتید و کادر مدیریتی کلیه مدارس سطح دو و سه و چهار، در رشته های «تفسیر تطبیقی»، «فقه ‌و اصول با گرایش فقه خانواده» و «کلام اسلامی»  برای  نیمسال دوم سال تحصیلی 98-1397در شهر مقدس قم از سوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران صورت پذیرفت. در این دوره تعداد 22 طلبه برای تحصیل در سطح4 در مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) پذیرش شدند.