نشست بررسی "بیانیه تفصیلی رهبر انقلاب در تبیین گام دوم انقلاب اسلامی"در مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) برگزارشد

شناسه خبر : 74724

1397/12/23

تعداد بازدید : 117

نشست بررسی "بیانیه تفصیلی رهبر انقلاب در تبیین گام دوم انقلاب اسلامی"با حضور حجت الاسلام علیرضا ایمانی مقدم درمرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) برگزار شد.

 به گزارش واحد اطلاع رسانی، دراین نشست که از سوی معاونت فرهنگی مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) چهارشنبه 22 اسفند برگزار شد، حجت الاسلام ایمانی مقدم، معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) بر ضرورت تبیین و بررسی این بیانیه در حوزه های علمیه تاکید کرد.

وی در تشریح بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب اسلامی، با بیان اینکه این بیانیه در نوع خودش بی‌نظیر است و در آن از بایدها و نبایدها می‌‌گویند، اظهار داشت: رهبر انقلاب از یک سو تصویر روشنی از مسیری که در طول 40 سال گذشته طی کردیم تبیین کردند و به ترسیم نقطه‌ای که امروزه در آن ایستادیم، پرداختند. ایشان نشان دادند از نقطه آغاز تاکنون گام‌های بلندی برداشتیم و بسیاری از عقبه‌های سخت و نفس‌گیر را با موفقیت پشت سر گذاشتیم.

حجت الاسلام ایمانی مقدم در ادامه تصریح کرد: رهبر معظم در این بیانیه فرمودند که اگر اشتباهی وجود داشته باید اصلاح کنیم و این را نیز از روی تواضع فرمودند. این از عظمت روح یک رهبر است که بگوید ما اشتباه کردیم. ولی برخی از جناحها همین یک جمله را تیترِ یکِ روزنامه ها کردند، در حالیکه این بیانیه حاوی بسیاری از مطالب دیگری بود.

این استاد حوزه با بیان اینکه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، سه شعار محوری انقلاب اسلامی بود، یادآور شد: مردم ما خواهان استقلال از استعمار خارجی بودند و در عین حال از استبداد داخلی به تنگ آمده و آزادی را مطالبه می کردند. هم اکنون شعار ملت ایران به اقصی نقاط جهان رسیده و این مایه افتخار است.

وی بر ضرورت آشنایی با مسائل سیاسی روز تاکید کرد و چهل سالگی انقلاب را زمان بلوغ آن دانست و افزود: رهبر انقلاب در این بیانیه ابتدا مروری بر چهل سال گذشته داشتند پس از آن برای آینده توصیه هایی کردند. زیرا همواره برای برنامه ریزی بهتر، باید گذشته را در نظر گرفت تا بتوان بهترین برنامه ریزی را برای آنیده داشته باشیم. گذشته چراغی است فرا راهی برای آینده.

در پایان جلسه، حضار پرسش های خود را مطرح کردند و ایشان پاسخ دادند.