جمعی از طلاب مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری از مرکز تحقیقات اسلامی بازیدکردند

شناسه خبر : 69766

1397/09/27

تعداد بازدید : 78

به گزارش واحد اطلاع رسانی، همزمان با هفته پژوهش، جمعی از طلاب مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س)، ضمن بازدید از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، از نزدیک با دستاوردها، خدمات و محصولات نور آشنا شدند.

در این بازدید حجت الاسلام سید احمد الحسینی؛ مدیر اداره ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور، ضمن معرفی دستاوردها و محصولات پژوهشی این مرکز، بازدیدکنندگان را با محتوا و قابلیت‌های نرم افزار رجال شیعه آشنا کرد.

الحسینی با اشاره به محتوای این کتابخانه الکترونیکی گفت: نرم‌افزار رجال شیعه 98 عنوان کتاب در 273 جلد در دسته‌بندی‌هایی همچون "اسناد جوامع رجالی"، "اصحاب ائمه معصومین علیهم السلام"، "اصول ثانویه"، "تاریخ رجال"، "تراجم و شرح‌حال‌نگاری، جرح و تعدیل"، "جوامع رجالی"، "سندشناسی"، "روش‌شناسی"، "ضبط اسامی راویان"، "فهارس"، "فواید رجالی"، "قواعد رجال"، "کتاب‌شناسی" و ... را در دسترس پژوهشگران قرار می‌دهد.

وی در توضیح قابلیت‌ها و ابزارهای رجال شیعه اظهار داشت: جستجوی پیشرفته در متون، امکان مقایسه دو متن مختلف با یکدیگر، ارتباط واژگان کتب با لغت‌نامه و نیز دیگر امکانات پژوهشی مانند یادداشت‌برداری، حاشیه‌نویسی، نمایه‌زنی، انتقال متن به Word و ... تحقیق و پژوهش را برای کاربران سهولت خواهد بخشید.


 

در ادامه، طلاب بازدید کننده با حضور در فروشگاه دائمی محصولات نور، از تخفیف ویژه بازدیدکنندگان استفاده کردند.