جمعی از طلاب مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری از مرکز تحقیقات اسلامی بازیدکردند

شناسه خبر : 69766

1397/09/27

تعداد بازدید : 101

به گزارش واحد اطلاع رسانی، همزمان با هفته پژوهش، جمعی از طلاب مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س)، ضمن بازدید از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، از نزدیک با دستاوردها، خدمات و محصولات نور آشنا شدند.

در این بازدید حجت الاسلام سید احمد الحسینی؛ مدیر اداره ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور، ضمن معرفی دستاوردها و محصولات پژوهشی این مرکز، بازدیدکنندگان را با محتوا و قابلیت‌های نرم افزار رجال شیعه آشنا کرد.

الحسینی با اشاره به محتوای این کتابخانه الکترونیکی گفت: نرم‌افزار رجال شیعه 98 عنوان کتاب در 273 جلد در دسته‌بندی‌هایی همچون "اسناد جوامع رجالی"، "اصحاب ائمه معصومین علیهم السلام"، "اصول ثانویه"، "تاریخ رجال"، "تراجم و شرح‌حال‌نگاری، جرح و تعدیل"، "جوامع رجالی"، "سندشناسی"، "روش‌شناسی"، "ضبط اسامی راویان"، "فهارس"، "فواید رجالی"، "قواعد رجال"، "کتاب‌شناسی" و ... را در دسترس پژوهشگران قرار می‌دهد.

وی در توضیح قابلیت‌ها و ابزارهای رجال شیعه اظهار داشت: جستجوی پیشرفته در متون، امکان مقایسه دو متن مختلف با یکدیگر، ارتباط واژگان کتب با لغت‌نامه و نیز دیگر امکانات پژوهشی مانند یادداشت‌برداری، حاشیه‌نویسی، نمایه‌زنی، انتقال متن به Word و ... تحقیق و پژوهش را برای کاربران سهولت خواهد بخشید.


 

در ادامه، طلاب بازدید کننده با حضور در فروشگاه دائمی محصولات نور، از تخفیف ویژه بازدیدکنندگان استفاده کردند.