مراسم عزاداری شهادت امام حسین علیه السلام در دهه اول محرم در مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری برگزارشد

شناسه خبر : 64916

1397/07/10

تعداد بازدید : 84

 

به گزارش واحد اطلاع رسانی، همزمان با ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، مراسم سوگواری و قرائت زیارت پرفیض عاشورا با حضور مدیر، معاونان و کارکنان مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) در دهه اول محرم برگزار شد.

در این مراسم، مدیر مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) در سخنانی، بر کسب معرفت و شناخت نسبت به جایگاه واقعی امام حسین(ع) تاکید کرد.

خانم زینب طالبی ضمن اشاره به تحصیل معرفت شناسی در ایام محرم تصریح کرد: ایام ماه محرم، بهترین زمان انرژی گرفتن و معرفت شناسی در جهت بندگی خداوند است. غفلت، هوی و هوس و فتنه، آزمایش هایی هستند که باعث انحراف انسان از مسیر درست می شوند؛ ولی این ایام باعث می شود تا به مسیر اصلی هدایت شویم.

وی با اشاره به عرفان های نوظهور گفت: عرفانهای نوظهوربه دلیل عدم شناخت کامل از انسان، او را به سعادت و کمال نمی رسانند، فقط از طریق خداوندی که خالق انسانهاست، امکان هدایت وجود دارد.

مدیر مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) افزود: خداوند سازنده‌ی این انسان است. اینکه مصمم باشیم تا درست زندگی کنیم و توجه به راهنمای راه داشته باشیم، این همان فهم شعور حسینی است. کسی می تواند راه را نشان دهد والگوی انسان باشد که خودش مَثَل اعلا باشد. دلیل تکرار عاشورای حسینی این است که این شعور را به انسان می دهد که مَثَل اعلا را بشناسیم و به او اقتدا کنیم.

 وی یادآور شد: نباید در دین خدا التقاط صورت گیرد، متاسفانه فردی با اموالی که از دزدی و کم فروشی بدست آورده، برای امام حسین خرج می کند. این همان التقاط در دین خداست.

خانم طالبی بهترین الگوی سازندگی و ایثار را امام حسین(ع) دانست و اظهار داشت: امام حسین(ع) شب عاشورا چشمانش را بست و گفت که اگر می خواهید بروید، ولی تا جایی دور شوید که صدای ما را نشنوید. امام(ع) حتی با افرادی که دوستش نداشتند، با رافت و مهربانی رفتار می کرد، اما ما حتی با کسی که دوستش داریم وقتی با مصالح ما در تناقض باشد، رافت نداریم. 

مدیر مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) با اشاره به تاثیر جهل انسان در گمراهی او تصریح کرد: بزرگترین آزار امامان معصوم(ع)، برخورد  با افراد جاهل بود. برای امام حسین(ع) چیزی سخت تر و سنگین تر از جهالت مردم نبود؛ اینکه هرچه نصیحتشان می کرد، سودی نداشت ونمی فهمیدند. همه ظلمی که به امام معصوم شد این بود که جاهل بودند و به چیزهای ظاهری استناد می کردند و بدتر اینکه کسی که جاهل مرکب است روبروی امام می ایستد و می گوید که تو را می کشم تا به بهشت بروم. اینها دل امام را به درد می آورد نه تشنگی. درد جهل مردم در لبیک نگفتن به آن حضرت بود که امام را شهید کرد. ما هم به لبیک نگفتن به امام(ع) باید بگرییم نه به تشنگی او.  

شایان ذکر است در پایان مراسم ضمن قرائت زیارت پرفیض عاشورا، همه حضار میهمان سفره صبحانه متبرکی بودند که با همکاری کادر تهیه شده بود.