صدمین دفاعیه پایان نامه مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری برگزار شد

شناسه خبر : 62680

1397/05/04

تعداد بازدید : 147

معاون پژوهش مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری (س) درگفتگو با واحد اطلاع رسانی، با اشاره به اینکه از سال 1393 تا کنون، صد دانش ­پژوه از پایان­ نامه شان دفاع کرده اند، اظهار داشت: 250 دانش پژوه، واحد پایان نامه را انتخاب کرده اند. از این 250 نگارنده، صد نفر به مرحله دفاع رسیده اند که دفاعیه شان در مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری (س) برگزار شده است. 150 دانش پژوه دیگر به صورت سامانه ای، نگارش پایان نامه را آغاز کرده و در حال تدوین هستند.

خانم لیلا صابری تصریح کرد: پایان نامه های دفاع شده در گرایش های تفسیر و علوم قرآن، مدرسی ادبیات عرب، فلسفه اسلامی، کلام اسلامی، مطالعات اسلامی زنان، اخلاق و تربیت اسلامی بوده است.

وی یادآور شد: پایان نامه نویسی، واحدی گریزناپذیر و برنامه ای است که در تمامی مقاطع و مراکز جریان دارد. اما آن چه قابل توجه است، روند رو به رشد نگارش پایان نامه در این مرکز است. این مرکز از سال 87 تا 97 دانش پژوه پذیرفته و دانش پژوهان ورودی سال 89، هم چنان در حال گذراندن واحد پایان نامه هستند. این در حالی است که برخی از دانش پژوهان ورودی 92 و 93 در فاصله کمتر از یک سال پس از پایان واحدهای آموزشی، دفاع کرده اند و دانش پژوهان ورودی 94 قبل از پایان واحدهای آموزشی و هم زمان با شرکت در کلاس های آموزشی دوره تحصیلشان، به پایان نامه نویسی اقدام نموده اند.

معاون پژوهش مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری (س) در ادامه افزود: دانش پژوهان ورودی سال 95 هم در انتظار گذراندن حد نصاب واحدهای آموزشی هستند تا با ثبت نمرات لازم در سامانه، بتوانند نگارش پایان نامه را به صورت رسمی و سازمانی پی بگیرند. این روند رو به رشد کیفی و کمّی نگارش پایان نامه، به دنبال برنامه ریزی معاونت پژوهش برای دست به قلم شدن دانش پژوهان و پیگیری های دقیق و سریع مجریان این معاونت است. بدان امید که در آینده ای نزدیک شاهد درخشندگی دانش آموختگان عزیز این مرکز و مدرسی فرهیخته آنان باشیم.