آیین جشن دانش آموختگی طلاب مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری برگزار شد

شناسه خبر : 61717

1397/04/04

تعداد بازدید : 266

جشن دانش آموختگی 29فارغ التحصیل مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) ورودی سال 94با حضور مدیر، کارمندان، فارغ التحصیلان و طلاب مرکز تربیت مدرس، عصر روز شنبه 2تیر در سالن همایش این مرکز برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی، مدیر مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) در این آیین گفت: هریک از شما فارغ التحصیلان که دوران طلایی عمرتان را در این مرکز به کسب علم و معرفت مشغول بودید، می توانید در شهرهای خود منشا اثر باشید. کیفیت کار شما در تدریس موثرعلما و عملا با خدمتگزاری شایسته خود در حوزه کاری تان، می تواند موجب توسعه ی مرکز تربیت مدرس باشد؛ لذا شما فقط متعلق به خودتان نیستید بلکه به این مجموعه نیز تعلق دارید.

خانم زینب طالبی با اشاره به معیار بودن برخی از آموزه های اخلاقی در تعاملات اجتماعی اظهار داشت: اگر در تعاملات اجتماعی و کاری، معیارهای دین اسلام در بعد اخلاق را مدنظر داشته باشیم، با جمع بین اخلاق و فعالیتهای اجتماعی، بیشترین کارآمدی را خواهیم داشت که در نتیجه، در فضای کاری، گناهی مثل غبیت و...صورت نگیرد و نورانیت کار ما را به هدف مقدس حوزه برساند.  یکی از آن آموزه های اخلاق که معیار و خط کش رفتارها است، حدیث معروف از امیرمؤمنان علی(ع) است که فرمودند: «آنچه برای خود می پسندی، برای دیگران هم بپسند و آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگران نپسند»

وی تصریح کرد: خیرخواهی برای دیگران، مسلما موجب فراهم شدن خیر در زندگی خودمان می شود. لذاهمواره برای دیگران خیر بخواهیم تا برای خودمان خیر پیش آید.

مدیر مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) بیان داشت: شما در کنار رسالت فردی که به عنوان یک طلبه دارید، عهده دار رسالت اجتماعی در برابر شغل آینده تان هستید و تلاش ما این بوده که شما را با رسالت های خود آشنا کنیم.

وی ضمن تاکید بر حفظ ارتباط مستمر دانش آموختگان با این مرکز حوزوی، از آنان خواست تا با توجه به  تجربه خود در مدت تحصیل در این مرکز، پیشنهادات و نظرات خود را اعلام کنند تا در ارتقای مجموعه و بهینه سازی آن مثمر ثمر باشند.

در ادامه مراسم، یکی از فارغ التحصیلان، دلنوشته ای با مضون سختی فراق از کریمه اهل بیت(ع)، حضرت معصومه (س) قرائت کرد که زبانحال همه دانش آموختگان بود که چند سال را در جوار بارگاهش بودند و اینک وقت جدایی رسیده بود.

در این مراسم خانم عزیزی، معاون فرهنگی مرکز تربیت مدرس در سخنانی با اشاره به اینکه هر پایانی؛ آغاز راهی است، برای همه طلاب آروزی موفقیت در همه عرصه های تحصیلی و علمی و شغلی و اجتماعی کرد و از همه تلاشگرانی که در راستای برگزاری این مراسم  تلاش کردند قدردانی کرد. 

همچنین خانم رنجبر، معاون آموزش مرکز تربیت مدرس، ضمن تبریک به همه دانش آموختگان، برای همه آنان آرزوی توفیق در راه انجام وظیفه کرد و برخی توصیه های اخلاقی برای موفقیت بهتر و بیشتر در زندگی را داشت.

این آیین با پخش کلیپی از حضور طلاب در مراسم و برنامه های مختلف در طول سالهای تحصیلشان در مرکز تربیت مدرس همراه بود که مورد توجه آنها قرار گرفت و در پایان از شش نفر از طلاب فعال و نمونه در زمینه های آموزش، فرهنگی و پژوهش تجلیل به عمل آمد و به همه دانش آموختگان هدایایی تقدیم شد.

پایان/