مراسم بزرگداشت روز مقاومت، ایثار و پیروزی با حضور طلاب در مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری برگزار شد

شناسه خبر : 60538

1397/03/02

تعداد بازدید : 197

فتح خرمشهر فتح خاك نيست، فتح ارزشهاي اسلامي است .امام خمینی(ره):

 

به گزارش واحد اطلاع رسانی، همزمان با فرارسیدن سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر، مراسم بزرگداشت روز مقاومت، ایثار و پیروزی با حضور طلاب در مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) برگزار شد.

در این مراسم، معاون فرهنگی مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س)، ضمن گرامیداشت نام و یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس و بنیانگذار جمهوری اسلامی و نیز تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، به بیان نکاتی درباره حماسه عظیم آزادسازی خرمشهر پرداخت.

"زهره عزیزی" به برخی شبهات که دشمنان در رابطه با دفاع مقدس مطرح می کردند اشاره کرد و گفت: ازجمله شبهاتی که مطرح می کردند این بود که مردم عراق مسلمان هستند و نباید با آنها جنگید. پاسخ حضرت امام به این شبهه اینچنین بود که اولا جنگ ایران و عراق، جنگ اسلام و کفر است، چرا که حزب بعث عراق به اسلام عقیده ندارد. آنان از اصول اسلام و قرآن انحراف داشته و به قتل عام مسلمانان می پرداختند، لذا اینان را مسلمان نمی دانیم. دیگر اینکه این جنگ، جنگ حق و باطل و جهاد دفاعی بود. 

وی در رابطه با پیروزی درعملیات بیت المقدس گفت: صدام بعد از اعلام نتیجه جنگ گفت که من صدای شکستن استخوان های ارتش عراق را در خرمشهر شنیدم و این مقدمه پیروزی های بعدی رزمندگان اسلام شد.

 خانم عزیزی در ادامه به آثارجنگ اشاره کرد و بیان داشت: بهره گیری فوق العاده از سمبل های خاص شیعی مانند کربلا تاثیر زیادی داشت. همچنین مردان واقعی درجنگ شناخته شدند. از آثار دیگر اینکه ادبیات مذهبی به جای بعضی ادبیات شرک آلود آن زمان، باتوجه به نوپایی انقلاب، گسترش یافت. همچنین از دیگر آثار جنگ، گرایش به ایثار و مقدم دانستن دیگری بر خود و ترجیح منافع ملی بر منافع فردی در بین آحاد مردم نهادینه شد.

وی در ادامه افزود: عمل به جای سخن، ابتدا در پیروزی بر حکومت غربی شاه و سپس جنگ و بعد از آن در تولید دانش و نهادینه کردن فرهنگ اسلامی، در عرصه ورزش و کسب اعتبار برای کشور به منصه ظهور رسید.  

درپایان معاون فرهنگی مرکز تربیت مدرس به بازگویی خاطراتی از دوران جنگ پرداخت و گفت: شایسته است خاطرات جنگ را زنده نگه داشته و با آنها زندگی کنیم تا بتوانیم در پایداری کشور اسلامی مان، ثابت قدم و استوار باشیم.

در پایان میثاق نامه با شهدا توسط یکی از طلاب قرائت شد. 

میثاق نامه با شهدا

قُل إنَّما أَعِظُکُم بِواحِدَة أَن تَقُومُوا لِلّهِ مَثنی وَ فُردی؛ «

    ] ای  پیامبر![  بگو:  شما   را   تنها  به  یک  چیز  اندرز  می دهم   و  آن  اینکه: 

دو نفر  دو نفر  و  یا  یک  نفر یک  نفر  برای  خدا  قیام کنید.

ای خدای کریم ترا سپاس که مرا ازظلمت ها رهانیدی و به راه مستقیم هدایتم فرمودی تا ازمیان تمام مکاتب، مکتب شهیدان وشاهدانی را برگزینم که پیروانش برگلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سرداده اند . و معراج پاك اندیشه اسلامی را هدف گیرم که رهروانش نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند .

ای پروردگار مهربان اینک که نعمت بی بدیل فرصت کسب علم و ایمان را نصیبم فرموده ای به شکرانه ی این نعمت الهی برمحمد و آل محمد درود می فرستم و با تو ای خدای قادر و بصیر عهد می بندم

¨ پیوسته در عرصه کسب علم و دانش کوشا بوده و حماسه رشادات شهدای  بزرگ کشورم  را چراغ راه خود قرار دهم.

¨ با تهذیب تحصیل و خود سازی و تقویت ایمان خود و گسترش قانون خدا در جهان بکوشم و تا زمانی که بانگ لا اله الا الله و محمد رسول الله بر تمام جهان طنین بیفکند دست از مبارزه با شرك و کفر و نفاق بر ندارم .

¨ با حضور در مراسمی ازجمله عزاداری سرور و سالار شهیدان در ماه حزن و اندوه خاندان نبوت رهرو راستین قاسم بن الحسن)علیه السلام( و حضرت علی اکبر)علیه السلام( باشم و لحظه ای از مسیر ولایت جدا نشوم .

¨ از عاشورای سرخ تا ظهور سبز همواره در سنگر ولایت تا پای جان همچون شهید حججی ها بمانم.

¨ با توجه به هجمه سنگین دشمن در جنگ نرم و فضای مجازی تلاش کنم خود و دوستانم را از پیامد های نامطلوب این فضا حفظ نمایم. وهمچون رزمندگان دفاع مقدس و در سنگر علم و ایمان سلاح آنان را زمین نگذارم.

¨ و تا آخرین منزل، آخرین نفس و آخرین قطره خون برای اعلای کلمهُ الله بایستم و شهادت در این راه را قله افتخاربدانم.

¨ خداوندا ؛ این عهدی بود که به فضل تو بر جان و زبانم جاری شد و پایداری بر آن جز با مدد تو ممکن نخواهد بود . پس به لطف خود مرا در این راه ثابت قدم بدار و در روز محشر نیز با شهدای عاشورا و دفاع مقدس محشورم فرما.