دیدارجمعی ازطلاب مرکزتربیت مدرس حضرت صدیقه کبری باخانواده شهیدمدافع حرم مهدی ایمانی

شناسه خبر : 60464

1397/03/01

تعداد بازدید : 210

به گزارش واحد اطلاع رسانی، جمعی از طلاب مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) در ایام ماه میهمانی خدا، به دیدار خانواده شهید مدافع حرم مهدی ایمانی رفتند.

دراین دیدار معاون فرهنگی مرکز تربیت مدرس، عنوان کرد: شهیدمهدی ایمانی با اهدای جان خود، ادای دین نمود و از این به بعد این رسالت مهم و سنگین بر دوش خانواده ایشان است. ازخداوند متعال خواستاریم تا یاریگر این مسیردشوار باشند تا ایشان نیزهمانند شهید عزیزشان شیرینی ثمر، خستگی راه رابرایشان بزداید.

درادامه همسر شهید در سخنانی به بیان خاطراتی از شهید ایمانی پرداختند.

همسر شهید: درسال86 باهم آشنا شدیم، ایشان دو شرط برای انتخاب همسرداشتند: اول سادات بودن و اینکه می گفتند دوست دارم از این طریق محرم حضرت زهرا(س)باشم ودوم ایمان بالا.  از طرفی خانواده ما هم شرطشان ایمان بالا بود و پدرم اعتقاد داشتند اگر ایمان بود همه چیز قابل حل است. بعد از ازدواج دوران شیرینی را با مهدی آغازکردیم. زندگی ما درکنار خانواده همسرم بود. با به دنیا آمدن اولین فرزندم  زندگی ما شیرین تر شد......

وی عنوان کرد: من دو سال ونیم شاهد ناله های شبانه همسرم بودم، اینکه چگونه با التماس به درگاه خدا و اهلبیت(ع) راهی سوریه می شدند و بعد از هر اعزام این رامعجزه الهی می دانستند.

همسر شهید ایمانی، یکی از خصوصیات بارز شهید را  رعایت ارتباط با نامحرم عنوان کرد و افزود: آقامهدی درکارهای منزل بسیار کمک می کردند، لذا عدم حضورشان واقعا عرصه را به من تنگ می کرد. حالا دیگر دوفرزند داشتیم و فرزند سومی که در راه بود. آقا مهدی بسیار اصرار به رفتن داشتند و من بسیار برایم سخت بود تا اینکه درسفری که باهم به زیارت امام هشتم رفتیم، شاهد ذجه های ایشان بودم، احساس کردم قلبم به رفتن ایشان راضی شد....

هم اکنون ایشان دارای 3فرزند هستند 2پسر یک و9ساله و یک دختر 4ساله.

وی درادامه سخنانش اظهار داشت: آقامهدی همیشه معتقد بود اباعبدالله نیاز به گریه کن ندارد، ما باید در میدان عمل مدافع ایشان باشیم.

در پایان ضمن پاسخگویی به سوالات طلاب، یادآور شد: شهید ایمانی تاکید داشتند اباعبدالله الحسین (ع) نیاز به مرد عمل دارند. همچنین ایشان به حجاب و محبت اهلبیت حساسیت خاصی داشتند. ازخواهران میخواهم حافظ و عامل این اعتقاد راسخ باشند.

شایان ذکر است شهیدمهدی ایمانی ازخادمان رسمی آستان کریمه اهل بیت(س) بیست وششمین شهید مدافع حرم استان قم می باشند.

گوشه ای از وصیت نامه شهید: « ازشهدا شرمنده ام خیلی دیر به درک حقیقت وجودشان پی بردم. از خداوند متعال و حضرات معصومین وشهدا ممنونم که به گریه های شبانه این حقیر جواب دادند و من را بعنوان مدافع حرم حضرت زینب سلام الله علیها وحرم دخترسه ساله امام حسین (ع) برگزیدند.»

....روحش شاد.