مراسم بزرگداشت و تجلیل از اساتید مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری برگزار شد

شناسه خبر : 59718

1397/02/17

تعداد بازدید : 141

 به گزارش واحد اطلاع رسانی، همزمان با بزرگداشت هفته معلم، مراسم تقدیر از اساتید مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) روز یکشنبه 16 اردیبهشت در سالن همایش این مرکز برگزار شد.

در این نشست که به همت معاونت آموزش و با حضور اساتید و کادر مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) برپا شد، در آغاز مراسم، خانم زینب طالبی، مدیر مرکز تربیت مدرس در سخنانی، ضمن تبریک هفته معلم و بزرگداشت سالگرد شهادت معلم اخلاق، شهید مطهری، از زحمات اساتید قدردانی کرده و بر اهمیت نقش اساتید در روند موفقیت طلاب تاکید کرد.

 

در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین سیدطاهر غفاری، از اساتید برجسته اخلاق، ضمن اشاره به مقام والای معنوی شیخ رجبعلی خیاط، از یکی از شاگردان ایشان به نام مرحوم عبدالکریم حامد یاد کرده و نکاتی از سلوک معنوی و ملکات اخلاقی ایشان را یادآور شد.

استاد اخلاق حوزه بیان داشت: از مرحوم حامد این جمله نقل شده است که تمامی مشکلات بشر، اگر واکاوی شود، به مسئله نفس بر می گردد. در همه عرصه هایی که پای نفس وجود دارد، انسان از برکات الهی دور می شود.  هرکس در هر عرصه، به تناسب منصب و موقعیت خویش، ابتلا به جوانب نفس را دارد لذا نباید در هیچ عرصه ای، نفس را دست کم گرفت.

وی تصریح کرد: مادامی که یک آمادگی و لبیکی، نه از زبان گوشتی، بلکه از زبان قلب به ندای حضرت حق داده نشود، قرب های جسمانی و شئونات سوری، همگی فقط وسیله اتمام حجت شده و هیچ یک اسباب نجات نمی شوند. مانند هارون الرشید که در جوار بارگاه ملکوتی ثامن الحجج مدفون شده ولی این همجواری سودی برایش ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین غفاری با تاکید بر اخلاص به صورت عملی، اظهار داشت: همانگونه که اساتید بزرگ اخلاق گفته اند، دیانت واقعی غیر از مراسم دینی است. دیانت واقعی غیر از حفاظت بر شعائر دینی است. با اینکه این شعائر ضرورت و برکات دارد، لکن اگر پشتوانه این شعائر، لبیک باطنی باشد اثر گذار است.