نخستین جلسه هم اندیشی اساتید راهنما، مشاور، داور وکمیسیون در مرکزتربیت مدرس صدیقه کبری برگزارشد

شناسه خبر : 59663

1397/02/20

تعداد بازدید : 154

به گزارش واحد اطلاع رسانی، اولین جلسه هم­ اندیشی اساتید راهنما، مشاور، داور و کمیسیون روز چهارشنبه 19 اردیبهشت در مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) برگزار شد.

 

در این جلسه که به همت معاونت پژوهش برگزار شد، اساتید راهنما، مشاور، داور، کارگروه، کادر مرکز، معاون پژوهش مدیریت استان وکادر مرکز مطالعات حضور داشتند.

جلسه هم اندیشی اساتید راهنما، مشاور، داور و کمیسیون با هدف بیان نکات اصلی آیین ­نامه جدید و تبیین وظایف اساتید راهنما، مشاور، داور و کارگروه، بیان مشکلات پایان­ نامه ­نویسی، عوامل و راه­های رفع آن و نیز اطلاع از نظر اساتید در زمینه مشکلات نگارش پایان­ نامه برپا شد.

در این جلسه، مدیر مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان، به بیان اهمیت و ضرورت جلسه و فایده آن پرداخت.

"زینب طالبی" با بیان اینکه دانش آموختگان این مجموعه، از مدرسان مدارس علمیه خواهند بود، اظهار داشت: هدف این مجموعه، تربیت مدرسان برای حوزه های خواهران در شهرهای محروم است. لذا با توجه به این هدف، سرمایه گذاری علمی و پژوهشی روی این مخاطبین، بسیار ثمر بخش است و یقینا آثارش به مدارس و حوزه های علمیه شهرستان ها نیز می رسد. این اثر گذاری قطعا ما را بر این می دارد تا در حد توان در خدمت طلاب باشیم و بکوشیم تا آنان از نظر علمی و عملی و پژوهشی ارتقای لازم را کسب کنند. بار این هدف و ارتقاء طلاب، بر دوش شما اساتید بزرگوار است که با اخلاص و با دغدغه  ای که نسبت به مخاطبین دارید، بتوانید این رسالت را تا مدتی که آنان در اینجا بوده و مشغول تدوین پایان نامه هستند، به انجام رسانید.

وی ضمن تاکید بر اثرگذاری اساتید راهنما و مشاور بر ارتقای سطح علمی و پژوهشی طلاب گفت: شما اساتید بزرگوار می توانید منشا اثر خوبی باشید  و در ارتقای علمی این مجموعه اثر گذار باشید. اساتید راهنما و مشاور به اقتضای تعریف و جایگاه خودشان، با پشتیبانی فکری، از طلاب حمایت داشته باشند.

 

در ادامه، معاون پژوهش مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) ضمن اشاره به آمار پایان نامه های دفاع شده در این مرکز گفت: تاکنون 93 پایان نامه در این مرکز دفاع شده است. 3 مورد درخواست دفاع داده اند و 63 مورد در حال تدوین هستند. 30نفر طرح تفصیلی و 33 نفر طرح اجمالی داده اند.15 نفر در مرحله انتخاب موضوع پایان نامه هستند.

"لیلا صابری"در ادامه، به شیوه نامه تدوین پایان نامه اشاراتی داشت و به بیان مشکلات نگارش پایان نامه توسط طلاب پرداخت و نبود امکانات کافی در شهرستان ها، درگیری طلاب در بحث تدریس و اشتغال به کار، دوری از استاد راهنما و مشاور، پیچیدگی استفاده از سامانه، توقف های سازمانی و اداری، مشغله های استاد راهنما و نارسایی های طرح تفصیلی را از جمله مشکلات موجود در راه تکیل پایان نامه طلاب دانست.

وی با اشاره به امکانات موجود در مرکز تربیت مدرس برای طلاب جهت انجام پژوهش های خود تصریح کرد: دردسترس قرار دادن نرم افزارهای علوم انسانی و نصب آن در سیستم های سایت مرکز، امکان دانلود مقاله به صورت رایگان برای آنها ، اختصاص دادن اینترنت رایگان با حجم مشخص به صورت ماهیانه و تجهیز کتابخانه در حد توان، از جمل اقداماتی است که انجام شده است.

در ادامه "زهره میرزایی"، کارشناس پژوهش مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) نیز نکات کلیدی و ضروری سامانه را برای اساتید بازگو کرد و به سوالات اساتید در این باره پاسخ داد.

در ادامه جلسه، پرسش و پاسخ با حضور دبیر جلسه حجت الاسلام ایمانی برگزار شد که خانم ها صابری و میرزایی به سوالات و ابهامات حضار پاسخ دادند.

در پایان میهمانان از کتابخانه، اتاق سایت و کافه کتاب این مرکز بازدید کردند.