بازدید از موزه عبرت در ایام دهه فجر

شناسه خبر : 56379

1396/11/28

تعداد بازدید : 118

 

به مناسبت سالگرد سی و نهمین بهار انقلاب اسلامی، جمعی از طلاب مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) از موزه عبرت تهران بازید کردند.

 به گزارش واحد اطلاع رسانی، در این بازدید 39 نفر از طلاب خواهر این مرکز، روز چهارشنبه 18بهمن پس از اقامه نماز ظهر و عصر، با اتوبوس به سمت تهران حرکت کردند.

در موزه عبرت، روی دیوارهای حیاط ، پلاک هایی نصب بود که شامل اسامی تمامی زندانی هایی بود که برخی از آنها نیز شهید شده اند. ساختمان زندان شامل چهار طبقه بود.

قبل از  بازدید، کلیپی از رخدادهای آن زمان توسط زندانی های آنجا تهیه شده بود تا پیش زمینه ای برایآشنایی بهتر بازدید کنندگان از موزه باشد. سپس با توضیحات راهنمای موزه، وارد سلول ها و بندهای زندان شدند. در اتاق ها تصویری ازشکنجه ها با ماکت وجود داشت  ازجمله آن شکنجه ها فروکردن سوزن زیرناخن ها، شکنجه باصندلی الکتریکی ،تخت و قفس شکنجه و بسیاری دیگر که هر تماشاگری را تحت تاثیر قرار می داد.

دریکی ازطبقات، سلولی بود برای شکنجه افراد برجسته ای مانند مقام معظم رهبری، شهیدرجایی، آیت الله رفسنجانی، آیت الله دستغیب و بسیاری ازبزرگان و چهره های برجسته که به صورت ماکت به تصویرکشیده شده بود.

با دیدن این صحنه ها هرتماشگری به عمق شکنجه ها و رنج هایی که انقلابیون آن زمان تحمل کرده و جان های خود رادراین راه فداکرده بودند،پی می برد ودرمی یافت که درخت انقلاب باچه خون هایی آبیاری شده است.

در هنگام بازگشت نیز با حضور در مرقد مطهر امام خمینی(ره) ضمن زیارت، نماز مغرب و عشا را در حرم اقامه کردند.