استاد جامعه الزهرا(س): طلاب در کنار درس خواندن، بایدبه فکر جوانان باشند

شناسه خبر : 55790

1396/11/17

تعداد بازدید : 135

مراسم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور خانم "معصومه احمدی"استاد جامعه الزهرا(س) به همت معاونت فرهنگی مرکزتربیت مدرس صدیقه کبری(س) در سالن همایش های این مرکز، روز16بهمن برگزار شد.

در این مراسم، خانم احمدی ضمن اشاره به گذشت چهل سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اظهار داشت: به برکت نظام جمهوری اسلامی، هم اکنون حوزه های علمیه در سراسر کشور گسترش یافته اند. هریک از شما طلاب به عنوان یک رسول و سفیری هستید که با بازگشت به شهرهایتان، توفیق دارید تا به اسلام و دین خدمت کنید. سعی و تلاش خود را در آگاهی بخشی و بیرون آمدن جوانان از غفلت مبذول دارید.

وی در ادامه سخنان خویش به خاطراتی از زمان انقلاب پرداخت و یادآور شد: با وجود داشتن یک دختر یک و نیم ساله، در تمام راهپیمایی‌ها با مسیرهای طولانی شرکت می‌کردم. در آن دوران، وحدت، همدلی و شور و شوق عجیبی در میان مردم وجود داشت و همه مردم دلسوز یکدیگر بودند و به یکدیگر تا جایی که می‌توانستند کمک می‌کردند.

وی در مورد خاطره ورود امام خمینی(ره) گفت: در شب 12 بهمن همه مردان خانواده برای مراسم استقبال به تهران رفتند و به دلیل ازدحام جمعیتی که در فرودگاه می شد، اجازه حضور ما خانم ها را ندادند. در آن شب اضطراب بسیار زیادی داشتیم که برای هواپیمای ایشان اتفاقی نیفتد و امام به سلامتی به ایران بازگردند. همه در حال نذر و نیاز و ذکر بودند؛ حتی برخی هم نذر کرده بودند که برای سلامتی امام خمینی(ره) آن روز را روزه بگیرند.

استاد جامعه الزهرا(س) با اشاره به اغتشاشات روزهای اخیر خاطرنشان کرد: دشمن می خواهد جمهوری اسلامی را براندازد و به روزهای بدتر از زمان طاغوت بازگرداند. آن زمان، خانه ها امن بود، ولی الان با وجود شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، متاسفانه حتی در خانه هم هیچ امنیتی برای فرزندانمان وجود ندارد. این معضلات و رخنه دشمن تا این حد، وظیفه ما را سنگین تر از گذشته می کند. باید فکر کنیم که چقدر کوتاهی کرده و وظیفه مان را به عنوان مبلغ انجام نداده ایم. نباید فقط به فکر درس و بحث باشیم بلکه اولویت این است که جوانان را دریابیم.

 این بانوی انقلابی به روزهایی اشاره کرد که اعلامیه‌های حضرت امام خمینی(ره) در سطح شهر پراکنده می‌شد و وی به همراه همسر خود در توزیع اطلاعیه‌ها مشارکت می‌کرد و بیان داشت: حاج آقا در دوران انقلاب اسلامی، اعلامیه‌های حضرت امام خمینی (ره) را بین مردم منتشر می‌کردند، قبل از ۱۲ بهمن ماه، یکی از روزها از من خواستند که اطلاعیه‌های حضرت امام(ره) را داخل زیر پله‌های یکی از مغازه‌های خیابانی در قم بگذارم.آن روزها در کوچه و خیابان‌های قم، کماندوها حضور داشتند و به شدت افراد تحت نظر بودند، در آن هنگام خیلی احساس خطر می‌کردم، اما با توکل به خدا توانستم اطلاعیه‌ها را به محل مورد نظر بگذارم.  از کوچه و پس کوچه‌های محله به سمت خانه حرکت کردم، یکی از دوستان انقلابی ما مرا دید و از من خواست که به خانه آنها بروم، وقتی به نزدیکی خانه آنها رسیدیم، دیدیم که کماندوها پشت بام آنها قرار گرفتند، ما هم سریع متفرق شدیم و بالاخره توانستیم با زحمت و مشقت بسیار و ترس و اضطراب فراوان به خانه بازگردیم.

این بانوی انقلابی تصریح کرد: قبل از ورد حضرت امام خمینی(ره) و تا قبل از ۲۲ بهمن ماه، راهپیمایی‌های زیادی در شهرهای مختلف از جمله قم برگزار می‌شد، ما در آن دوران، در خیابان خاکفرج قم نزدیک میدان مطهری ساکن بودیم و در راهپیمایی‌ها تا میدان امام شرکت می‌کردیم.

خانم احمدی در ادامه به شب‌هایی که مردم روی پشت‌بام‌ها «الله اکبر» می‌گفتند، اشاره و عنوان کرد: منطقه زندگی ما منطقه ای متدین و انقلابی نشین بود و ما هر شب پشت بام می‌رفتیم و «الله اکبر» می‌گفتیم، یک روز از پشت پنجره اتاق که رو به خیابان بود، به همراه همسرم با هم «الله اکبر» رسایی گفتیم که کماندوها شنیدند و به دنبال صدا گشتند، اما متوجه نشدند که صدا از کجا می‌آید، آنها به پشت بام‌ خانه‌ها رفتند و جوانی را گرفته و کتک زنان باخود بردند. ما از این ماجرا خیلی ناراحت شده عذاب وجدان زیادی داشتیم.

استاد جامعه الزهرا(س) در پایان عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)، در رابطه با انقلابی ماندن حوزه در موارد مختلف فرمایشات حکیمانه‌ای بیان فرموده‌اند که بر همه طلاب و فضلا فرض است که این مطالب را به دقت بفهمند، درباره آن بیندیشند و برای تحقق آن تلاش کنند.

در پایان مراسم، حجت الاسلام بصیر سلحشور، ضمن اشاره به زحمات بسیار امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، یادآور شد: با رشادت های امام(ره) و تمام شهدای تشیع در طول تاریخ، الان می توانیم بدون دغدغه برای حضرت زهرا(س) مراسم عزاداری بگیریم و بی هیچ واهمه ای برای مادر سادات بگرییم در حالی که فرزندان خود حضرت زهرا نیز نمی توانستند برای مادرشان بلند بگریند .

 وی در ادامه با مداحی و مرثیه خوانی درباره یگانه دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه(س) همگان را به فیض رساند.

پایان