مصاحبه با برگزیده هشتمین جشنواره علامه حلی(ره)

شناسه خبر : 124361

1401/04/06

تعداد بازدید : 25

 

مصاحبه با برگزیده هشتمین جشنواره علامه حلی(ره)، خانم زهرا پیربالایی دانش‌آموخته مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری علیهاالسلام ـ به عنوان پژوهشگر برتر انجام شد.

خانم پیربالایی در این مصاحبه گفت:

افراد غالباً علت و چگونگی درمان بسیاری از بیماری های جسمانی و اختلالات مزاجی را که ناشی از رذایل و مشکلات اخلاقی است، نمی‌دانند. این مسئله ضرورت پرداختن به این مسئله را روشن می‌نماید.

این پژوهش نشان خواهد داد که تعالی اخلاقی باعث ایجاد تاثیرات مثبت، یعنی ایجاد اعتدال در مزاج و در مقابل، رذایل و صفات اخلاقی منفی نیز باعث ایجاد تاثیرات سوء و نهایتاً سبب ایجاد اختلالات مزاجی در انسان می‌شود.

 وی در جهت ارتقاء کیفی و کمّی آثار پژوهشی بیان کرد:

حوزه خواهران به جهت اینکه کلاس های پژوهشی را به عنوان واحد درسی از ترم اول سطح دو گام به گام برگزار می‌کند گام بسیار مفید و بلندی در عرصه پژوهش انجام داده است.

ضمن اینکه واحد این دروس بسیار اندک است لذا اگر تعداد واحدهای مربوط به دروس پژوهشی را افزایش دهند، اساتید پژوهشی می‌توانند زمان بیشتری به این امر اختصاص دهند که نهایتاً به ارائه یک اثر فاخر پژوهشی تبدیل گردد.

لازم به ذکر است که عنوان مقاله‌ برگزیده جشنواره  "تاثیر مزاج و اخلاق بر یکدیگر" بوده است که از دیدگاه آیات، روایات، علم پزشکی، اخلاق و فلسفه بررسی شده است.