کد مطلب: 17152 تعداد بازدید: ۲۳۷

برگزاری مراسم شهادت امام حسن عسگری علیه اسلام در مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری س

شنبه ۵ دى ۱۳۹۴

مراسم شهادت امام حسن عسکری(ع) با حضور رئیس هیات امنای مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری سلام الله علیها، مدیر، کارکنان و طلاب مرکز در نمازخانه تربیت مدرس صدیقه کبری سلام الله علیها برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حسینی ضمن تسلیت سالروز شهادت غم بار و مظلومانه حضرت امام حسن عسگری (ع) به محضر فرزند داغدارش و همه شیعیان گفت: این مجلس با مجالس دیگر اهل بیت تفاوتی دارد زیرا صاحب عزای اصلی این جلسه وجود نازنین حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) فرزند بلا فصل ایشان است و طبعا حس و حال ما در این مجلس باید متفاوت باشد.

ایشان در ادامه ضمن بیان نکات تاریخی از زندگی امام حسن عسگری(ع)  و موقعیت جغرافیایی شهر سامراء به شخصیت مهم و تاثیر گزار حضرت حکیمه خاتون اشاره نمودند و گفتند: حضرت حکیمه خاتون یکی از بانوان بزرگ عالم اسلام و تشیع است که نقش حساسی در دوره های امامت چهار امام همام (ع) داشتند. در حقیقت ایشان همان نقشی را ایفا کردند که حضرت زینب (س) در کربلا در جریان خفقان بعد از واقعه عاشورا عهده دار بودند تا وجود نازنین امام سجاد(ع) به سلامت بماند.

حضرت حکیمه خاتون در یکی از برهه های حساس تاریخ، یعنی در آستانه میلاد حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف می زیسته است و پرستاری و آموزش مادر ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف را عهده دار بوده است.

ایشان جزء اولین کسانی است که حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را دیده است و راوی حدیث ازدواج پدران شان و تولد و رشد آن حضرت می باشد. بعد از شهادت امام حسن عسگری (ع) هم مدتی نماینده و سفیر امام زمان (عج) بودند.

فایل صوتی سخنرانی  و مداحی  حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حسینی را می توانید از اینجا دانلود کنید